Fizjoterapia w neurologii

Jeśli cierpisz z poworu częściowego uszkodzenia układu nerwowego np. w stwardnieniu rozsianym czy po udarze mózgu, masz problemy z poruszaniem się i wykonywaniem prostych czynności życia codziennego takich jak jedzenie, stanie, stabilne siedzenie, przykurcze różnych części ciała uniemożliwiające lub utrudniające ruchy albo masz drętwnienia palców, nogi, mrowienia, pieczenia różnych cześci ciała, to jest właśnie terapia dla Ciebie. Za pomocą szczegółowego wywiadu, diagnostyki funkcjonalnej i palpacyjnej postaram odnaleźć przyczyny cierpienia, a potem za pomocą odpowiednio dobranej terapii współnymi siłami postaramy się usunąć lub zneutralizować te przyczyny. W ten sposób mamy duże szanse na to, że odczujesz poprawę zdrowia lub nawet całkowite wyleczenie.

Terapia neurologiczna, którą proponuję oparta jest na nowoczesnych standardach postępowania. W pierwszej kolejności będą to różnorodne formy delikatnej terapii manualnej tkanek miękkich i masażu w celu rozluźnienia przykurczonych struktur, a następnie zostaną zastosowane różnorodne formy kinezyterapii (pionizacja, ćwiczenia bierne, samowspomagane, w odciążeniu, czynne, koordynacyjne i wiele innych). Będę Państwa uczył ćwiczeń i samoświadomości własnego ciała po to, aby potem mogli Państwo je samodzielnie wykonywać w domu najpierw w ramach rehabilitacji domowej, a potem profilaktyki prozdrowotnej tak by po zakończeniu fizjoterapii mogli Państwo potem samodzielnie dbać o własne zdrowie.

Spektakularne efekty zdrowotne w terapii stwardnienia rozsianego udało mi się uzyskać u 73-letniej kobiety, która na pierwszą terapię została przywieziona na wózku inwaliczkim, a zakończyła terapię tańcząc ze mną tango na wolnej przestrzeni.

  film  
  Film - pacjentka ze stwardnieniem rozsianym (SM) przywieziona na wózku inwalidzkim po terapii była w stanie zatańczyć tango na wolnej przestrzeni.  

 

Chcesz się zapisać już teraz??

kliknij tutaj