NOWOŚCI

Leczenie zwyrodnień stawów kolanowych za pomocą ćwiczeń
stawy kolanowe
 
Zespół cieśni nadgarstka to nie problem
 
Dlaczego mnie nie boli kręgosłup?
 
Po Bólach kręgoslupa pozostały mi tylko wspomnienia, dokumentacja medyczna oraz świadkowie
01
 
Profilaktyka upadków osób starszych w Klubie Zodiak - reportaż 21.10.2016
pu
 
Stop Dolegliwościom Kręgoslupa
sdk
 

 

Zapisy:
602-500-931, 696-141-444

 

 Terapia naturalna bóli i przykurczy mięśni

Terapię naturalną bóli i przykurczy realizaujemy w programie TERAPIA NATURALNA DOLEGLIWOŚCI BÓLOWYCH I PRZYKURCZY MIĘŚNI. Program Terapia Naturalna Dolegliwości Bólowych i Przykurczy Mięśni opracowany przez mgr J. Danielczyka przeznaczony jest dla osób z różnymi dolegliwościami bólowymi lub przykurczami. Program ten doskonale się sprawdza jako program profilaktyki zdrowotnej dla osób w wieku 50+60+ oraz dla osób, które chcą złagodzić, a w sprzyjających okolicznościach nawet zlikwidować dolegliwości bólowe lub przykurcze.

bóle przykurcze

Podstawą tego programu są moje 35 letnie doświadczenia w zakresie ruchu oraz oddziaływania ruchu na mięśnie człowieka, które są w stanie złagodzić ból i zlikwidować przykurcze. Z mego doświadczenia wynika, że przyczyny bóli/przykurczy są ogólnie dwie. Pierwsza to różnorodne choroby na poziomie komórki np. choroby nowotworowe - i wtedy program ten nie zdaje egzaminu. Druga przyczyna to choroby narządu ruchu i inne, których przyczyną jest brak ruchu lub niedostateczna ilość ruchu. W tych przypadkach w/w program Terapii Naturalnej sie sprawdza. Można w uproszczeniu powiedzieć, że jest jeszcze trzecia przyczyna bóli/przykurczy związana ze stresującą pracą lub stresującym życiem. W tym przypadku najczęściej najpierw nastepuje pod wpływem stresu przykurcz lub nawet skurcz mięśni, który jeśli utrzymuje się w sposób ciągły i długotrwały, wywołuje ból określonej części ciała. W tym przypadku Terapia Naturalna Dolegliwości bólowych i przykurczy również zdaje egzamin.

TERAPIA NATURALNA DOLEGLIWOŚCI BÓLOWYCH I PRZYKURCZY MIĘŚNI obejmuje:
• szczegółową diagnozę dolegliwości na podst. wywiadu, historii choroby oraz diagnostyki obrazowej (RTG, Rezonans Magnetyczny)
• indywidualny dobór zestawu ćwiczeń terapii naturalnej ruchem dostosowanych do indywidualnych możliwości danej osoby i do danego schorzenia
• naukę i kontrolę prawidłowego wykonywania tych ćwiczeń
• indywidualny subtelny masaż
• kontrolę postępów terapeutycznych
• monitoring organizmu poprzez wykonywanie pomiarów tętna i ciśnienia
• współpracę z lekarzami prowadzącymi proces leczenia bóli/przykurczy

Korzyści
• zatrzymanie postępów bólowych/przykurczy
• zmniejszenie dolegliwości bólowych/przykurczy
• całkowite usunięcie bóli/przykurczy, jeśli pozwala na to stan chorobowy klienta
• otrzymanie instrukcji postępowania w przypadku nawracania bóli/przykurczy
• korzystna forma pielęgnacji zdrowia po zakończeniu leczenia
• ochrona osoby przed dalszym postępem dolegliwości bólowych/przykurczy
• możliwość skorzystania z prywatnych konsultacji medycznych współpracujących z nami lekarzy specjalistów z zakresu ortopedii, rehabilitacji i traumatologii bez kłopotliwego kilkumiesięcznego oczekiwania w kolejce

Formy ćwiczeń:
Trening personalny, ćwiczenia indywidualne na sali, zajęcia grupowe dostosowane do rodzaju bólu/przykurczu oraz możliwości zdrowotnych klienta, subtelny masaż ukierunkowany na zmniejszenie bólu/przykurczu

Pozytywne efekty zdrowotne terapii naturalnej ruchem uzyskuje się w nast. jednostkach chorobowych: takie same jak w programach Stop Dolegliwościom Kręgoslupa oraz Zdrowe Stawy. Ponadto Terapia naturalna ruchem doskonale sie sprawdza w przypadkach, gdy przyczyną dolegliwości bólowych i przykurczy jest stresujący tryb życia. Dodatkowo terapia naturalna ruchem sprawdza się w stanach pozłamaniowych, po zdjęciu różnych form unieruchamiających kończynę.

Jednostki chorobowe, przy których terapia naturalna ruchem jest niezalecana i wymaga wielkiej ostrożności oraz ścisłej współpracy z lekarzem prowadzącym: wszystkie jednostki chorobowe o podłożu komórkowym: choroby nowotworowe, osteoporoza, choroby nieznanego pochodzenia, stany przedoperacyjne, złamania kręgosłupa, miażdżyca tętnic i żył okołokręgosłupowych itd.

Miejsce zajęć: Toruń, ul. Żółkiewskiego 37/41, sala 106 X p. lub w domu klienta – możliwość dojazdu do klienta

Obuwie i strój: obowiązuje zmienne miękkie obuwie sportowe oraz luźny nie krępujący ruchów strój.

Więcej informacji, zapisy:
tel. 602-500-931, 696-141-444